Конспект уроку з «Основ здоров'я» у 1 класі на тему:
Складові дороги. Безпечний перехід проїжджої частини дороги.
Тема:
Складові дороги. Безпечний перехід проїжджої частини дороги.
Мета:
вчити учнів розпізнавати основні частини дороги (проїжджа частина, бордюр,
тротуар, перехрестя, перехід), знайомити з дорожніми знаками, що позначають
пішоходний перехід, сигнали світлофора; розвивати бажання свідомо дотримуватися правил дорожнього руху; сприяти
вихованню культури пішохода.
Обладнання: запис пісні «Буратіно», плакат-схема дороги, дорожні знаки, зображення
світлофора, повітряні кульки.
Хід уроку.
І. Організаційний
момент (наш девіз про здоровя)
Про здоровя всі ми дбаєм
кожен день і кожен час,
хай бояться нас
хвороби,
хай завжди минають
нас.
ІІ. Повідомлення
теми і мети
уроку.
- Діти до нас по допомогу звернувся давній
знайомий. Відгадайте хто це?
Звучить пісня «Скажите
как его зовут?»
- Так, це «Буратіно».
Зовсім недавно Тато Карло купив Буратіно абетку і
Буратіно вирішив піти до школи, але тільки-но він вийшов на вулицю, як відразу
ж ледве не потрапив у біду. Адже неслухняний Буратіно не знає правил дорожнього
руху. От він і попросив нас йому допомогти.
- І ми сьогодні
вивчимо, разом з Буратіно, з яких частин складається дорога та як треба
безпечно її переходити.
ІІІ. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.
1.
Загадка.
- Йде з села до села, аз місця й кроку не робить?
(дорога)
- Нежива, а веде, нерухлива, а йде? (дорога)
2. Робота з плакатами на дошці.
3. А тепер давайте навчимо Буратіно, як правильно переходити вулицю.
1 учень: Як
переходити вулицю –
Не квапся, зупинись,
І перш за все уважно
Довкола подивись
2
учень: При дорозі зупинись
І наліво подивись.
Бачиш: транспорту немає, -
До середини рушаєм.
3
учень: Є тут лінія чудова,
Незвичайна, розділова,
Знов на ній ти зупинись
І направо подивись.
Всі машини пропусти,
Після цього можеш йти.
-
А переходити вулицю треба тільки по
пішохідному перходу «зебрі»
4
учень: ця «зебра» не проста:
Без копит і хвоста.
Лиш біленькі смужки має.
І лежить, а не гуляє.
Хочеш перейти дорогу?
Зебру клич на допомогу.
-
Запам’ятайте, по тротуару треба йти лише
по правій стороні.
4.
Робота з підручником (с. 91)
-
Які ж правила ходьби тротуаром?
1)Читання
вірша Л. Вознюк.
2)
Читання правил.
5.
Дорожні знаки.
На
шляху Буратіно побачив якісь дивні малюнки у рамках на дорозі. Діти, що це?
(Дорожні знаки)
(
Учні показують знаки)
-
А що це за знаки, хто знає?
6.
Робота з підручником с.92
7.
Буратіно розібрався зі знаками і весело покрокував далі. Але що це?
На дорозі – справжній друг
регулює вправно рух
Підморгне червоним оком:
Стій! Не рухайся! Ні кроку!
Жовтим каже: Зачекай!
А зеленим : Йди! Рушай!
(світлофор)
8.
Гра «Світлофор». Вчитель показує сигнал, учні – зелений – крок, червоний – крок
назад, жовтий – на місці.
9.
Є ще світлофор для пішоходів. У нього тільки два кольори – зелений і червоний.
10.
Гра «Збери світлофор»
ІV. Узагальнення та
систематизація знань.
1.
Робота в зошитах с 36, 37
2.
Танок «Світлофор»
3.
Тепер Буратіно сміливо може йти до школи
V. Підсумки уроку
-
А як ви запам’ятали правила дорожнього руху?
(сигнальні
картки) так чи ні?
1.
По тротуару треба йти з правої сторони
(так)
2.
Місце, де їдуть машини називається
тротуар? (ні)
3.
Пішохідний світлофор має 2 сигнали (так)
4.
Червоний сигнал світлофора означає «йти»
(ні)
5.
При переході вулиці спочатку подивись
наліво потім направо? (так)
6.
Цей
знак означає підземний перехід? (ні)
Молодці!
Допомогли Буратіно й самі вивчили багато необхідного!
Немає коментарів:
Дописати коментар