Урок мислення серед природи "Осінь щедра і привітна"
МЕТА: Повторити й узагальнити знання учнів про осінь;
вчити спостерігати за природою восени та знаходити її відображення в художніх
творах; удосконалювати вміння виразного читання напам’ять віршів; розвивати
кмітливість, творчі здібності учнів, емоційно-образне сприйняття природи;
виховувати взаємоповагу в стосунках, любов до рідної природи і бережливе
ставлення до її краси.
ОБЛАДНАННЯ: Завдання для груп, вирізки до теми «Осінь»,
добірка народних прикмет про осінь, малюнки із зображенням осінніх пейзажів;
запис з мелодіями Вівальді «Пори року».
ТИП УРОКУ: урок «Під небом голубим» за методикою В.Сухомлинського
ХІД УРОКУ
1. Організація класу.(Інструктаж з правил техніки безпеки )
2. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Ми
закінчили вивчати ще одну тему. Хто пам’ятає, як вона називається?(«Цікава
книга природи»). Сьогодні ми пригадаємо твори, які вивчали, їхніх героїв,
спробуємо на практиці переконатися і перевірити всі ознаки осені. Тому
проведемо цей урок на вулиці «під голубим небом».
3. Робота з матеріалом уроку.
Щоб цікавіше пройшов наш урок ми
його проведемо у вигляді гри-змагання. Для цього нам потрібно розбитися на три
команди. (За допомогою різнокольорових листочків) Коли ми визначилися з
командами, ми можемо розпочати наші змагання і перейти до місця їх проведення.
Слово «осінь» давньослов’янське. Воно означає
«час жнив». Тому люди спочатку осінню
називали короткий відлік часу, а потім у це поняття об’єднали три місяці –
вересень, жовтень,
листопад.
А зараз завдання для всіх команд:відгадайте
загадки.
Загадки: