вівторок, 29 жовтня 2019 р.

Позакласний захід з математики «Математична мозаїка»


Позакласний захід з математики «Математична мозаїка»

Мета: поглиблювати та розширювати знання та практичні навички учнів з математики, розвивати логічне мислення, кмітливість, математичну пильність, виховувати любов до праці, організованість, колективізм.
Обладнання: картки, ребуси, кросворд, геометричні фігури з назвами завдань, аудіозапис пісні «Черепаха-аха».
                                              Хід заняття:
І.Організація учнів до уроку.
Наш девіз:
«Вимірюй свої бажання, зважуй свої думки, розраховуй свої слова».
ІІ.Повідомлення теми та мети заняття.
-Сьогодні ми будемо складати мозаїку, але не просту, а математичну.А що таке мозаїка?
Учень:Мозаїка- це зображення чи візерунок воконані з кольорових каменів, керамічних плиток, шпону та інших матеріалів.
-Сьогодні ми складемо паперову мозаїку з геометричних фігур. А для цього нам потрібно виконати цікаві математичні завдання.(Назви завдань написано на геометричних фігурах).

-Всі, хто правильно відповідатиме, отримають фішки.
ІІІ.Основна частина.
1.Гра «Встанови закономірність- продовжи ряд».
2     4     6     8     *     *     *     *
6     9     12     15     *     *     *     *
1     2     4     7     *     *     *     *
2. «Кросворд».
По горизонталі:
1.Геометрична фігура, у якої всі сторонни рівні.(Квадрат).
2.Одиниця часу.(Година).
3.Геометрична фігура.(Трикутник).
4.Розряна одиниця.(Тисяча).
5.Літній місяць.(Липень).
По вертикалі:
6.Одиниця часу.(Хвилина).
7.Одиниця довжини.(Сантиметр).
8.Одиниця часу, що дорівнює 100років.(Століття).
9.Одиниця площі.(Ар).
10.Число, що одержується при множенні.(Добуток).
3. «Веселі задачі»
1) Летіла зграя гусей: одна гуска попереду, дві- позаду;
дві- попереду, одна позаду; одна між двома і три в ряд.
Скільки всього гусей?(3)
2) У семи братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у сім'ї?(8)
3) У трьох вазах лежать апельсини.Якщо з третьої вази перекласти в другу 3 апельсини, а із другої в першу 1 апельсин, то у всіх вазах виявиться по 7 апельсинів. Скільки апельсинів було в кожній вазі спочатку?(6, 5,10)
4) Коли півень стоїть на 1 нозі, то важить 2 кг.Скільки буде важити півень, якщо стане на 2 ноги?(2 кг)
5) Назвіть 5 днів підряд, не називаючи ні числа, ні цих днів.
4. «Ланцюжки»
7 8-2:9 5+30+5+15=
21:3+12-3:9 10-10:10=
40:5+10:2+9 10+3=
5. «Ребуси».
ЛІ 3 , КІС , ТІ 100, ЛИ 100К, ПА 3 Ж, АК 3 СА, 3  НИК, Е 100 НІЯ.
МУЗИЧНА ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
6. «Швидше, швидше»
1)1 яйце вариться 4 хвилини. За скільки хвилин звариться 10 яєць?
2) Тато старший за сина на 25 років. На скільки років він буде старший за сина через 8 років?
3) У якому відрі не можна принести води?
4)Що буде з білим рушником, якщо його намочити у Чорному морі?
5) На столі горіло 4 свічки. Одна потухла. Скільки свічок залишилось на столі?
6) Уяви собі, що ти водій автобуса. В автобусі 28 місць, на яких сидять 16 чоловіків і 12 жінок. Скільки років водію автобуса?
7. «Практичні завдання»
1) Перед вами 3 предмети: відро, лопата, лійка. Як зробити, щоб лопата стала крайньою, не переставляючи її з місця?
2) З п'яти сірників склади два трикутники та один чотирикутник.
8. «Загадки з числами»
1)Дерев'яне, а не полінце,
6 дірочок має, весело співає.(Сопілка)
2)Плету хлівець
на четверо овець,
А на п'яту окремо.(Рукавиця)
3)Два скельця,
три дужки
На ніс і на вушка.(Окуляри)
4)Рано на чотирьох,
удень на двох,
А ввечері на трьох.(Людина)
5)Сім братів човном пливуть,
кожного ім'ям зовуть.(Дні тижня)
9. «Рівняння»
Х+20=400
Х-20=560
Х 30=600
10. «Робота в групах»(картки)
450:10                          400:10                       96:3
350:350                        99:9                           80:5
800:1                           900:3                         140:7
75:5                             400:1                         100:2
0:84                             48:8                           60:2
82:82                           810:9                         45:5
11. «Геометричні малюнки»(картки із зображенням тварин за допомогою цифр»
ІV.Підсумок заняття.
Учні підраховують кількість фішок, та визначають «знавців» математики.

Немає коментарів:

Дописати коментар